Úprava stlačeného vzduchu v podzimních měsících je nutností
Zejména v jarním, ale také v podzimním období, kdy dochází k velkým výkyvům teplot, je nutné přejít k úpravě stlačeného vzduchu. Pokud se tak nestane, teplotní výkyvy způsobí kondenzaci vody ve stlačeném vzduchu v rozvodech kompresoru. Důsledkem toho mohou nastat výpadky přístrojů a ovládacích zařízení a zároveň kondenzace vody ohrožuje kvalitu vašich výrobků.
Proč je stlačený vzduch rizikový?
Relativní vlhkost je množství vlhkosti ve vzduchu v porovnání s celkovým množstvím vlhkosti, který je vzduch schopen při určité teplotě pojmout. Množství vlhkosti, které je vzduch schopen pojmout, je dáno nejen jeho teplotou, ale do určité míry rovněž tlakem. Jakýkoliv pokles teploty či nárůst tlaku způsobí, že vlhkost vzduchu takzvaně zkondenzuje.
Stlačený vzduch bez jakékoliv úpravy obsahuje směs oleje, vody a pevných nečistot:
- Kapalné nečistoty – voda, olejové kapky
- Pevné nečistoty – pevné částice z opotřebení kompresoru, prach a špína
- Plynné znečišťující látky – olejové a vodní páry
To vše následně zvyšuje provozní náklady kompresoru a ohrožuje vaši výrobu. Je proto nutné odstranit vlhkost i nečistoty ve vzduchovém systému, aby se rosný bod snížil. Naštěstí existuje efektivní způsob, jak se nežádoucí vlhkosti ve stlačeném vzduchu zbavit, a to s pomocí sušičky.
Připravíme vám plán na míru
Díky dlouhodobým zkušenostem našich odborníků, jejich důkladnému školení a širokému portfoliu špičkových produktů firmy SPX Hankison a Mattei jsme schopni tento problém rychle a efektivně vyřešit. Tak prodloužíme životnost koncových přístrojů a zvýšíme kvalitu vaší výroby.
Přesně podle přání našich zákazníků navrhneme vhodnou úpravu vzduchu. Je ovšem zapotřebí vědět:
- Požadovanou teplotu rosného bodu (˚C)
- Požadované zbytkové množství oleje (mg/m³)
- Maximální velikost prachových částic (µm)
- Požadovaný průtok stlačeného vzduchu (m³/h)
- Pracovní tlak (bar)
- Minimální a maximální teplotu okolního prostředí (˚C)