Produkty
Kategorie
Stránky
Novinky

Kompresorové stanice na míru od roku 1992

495 541 212 Zákaznická linka Po-Pá 7-15:30

727 989 444 Servisní dispečink 24/7

Přeprava

Firma MONDO a Mattei nabízí širokou škálu modelů lamelových kompresorů, které dokonale splňují specifické potřeby dopravního průmyslu.

Hlavní potřeby dopravního průmyslu

Přeprava osob a zboží, ať už na kolech nebo na kolejích, používá stlačený vzduch pro mnoho pohonů (elektrické, hydraulické, endotermické motory nebo pohony PTO).

Provozní podmínky jsou často extrémní, zejména v případě železniční dopravy, kde vibrace a vnější teploty mohou narušit správnou funkci kompresoru.

Znečištění hlukem je také velmi důležitým faktorem, který se stává rozhodujícím v případě elektrických vozidel: kompresory jsou obvykle namontovány v lidské výšce, a proto je nezbytné co nejvíce snížit hluk.

Kromě toho musí být omezeny celkové rozměry: je vyžadováno strojní zařízení schopné přizpůsobení se malým a snadno přístupným prostorům, aby bylo možné provádět činnosti údržby snadno a v co nejkratším čase.

Kromě toho se stlačený vzduch často používá u kritických systémů, jako je například brzdový systém, vzduchové odpružení nebo otevírání a zavírání dveří. Musí být proto zaručen provoz za všech podmínek a po dlouhou dobu bez přerušení.

Spotřeba energie a udržitelná mobilita

Dopravní průmysl, který je zásadní pro naši ekonomiku, je odpovědný za více než 20 % celosvětové spotřeby energie a 50 % poptávky po fosilních palivech získaných z ropy. Jeho negativní dopad na životní prostředí je proto značný a rostoucí.

Z tohoto důvodu je udržitelná mobilita nyní ústředním tématem na globální úrovni a přijetí všech technologií schopných snížit spotřebu energie a chránit životní prostředí bez zvýšení provozních nákladů je povinnou volbou orgánů veřejné správy a společností v tomto odvětví.

Výhody kompresorů Mattei pro dopravní průmysl

Dopravní průmysl je jednou z nejlepších oblastí pro použití technologie lamelových kompresorů. MONDO a Mattei se může pochlubit zavedeným know-how v tomto odvětví a nabízí specializované produkty, které zaručují:

  • 15 % úspora energie díky technologii rotačních lamelových kompresorů;
  • vynikající investice díky nejnižším nákladům na životní cyklus na trhu;
  • snížená údržba díky absenci kuličkových ložisek nebo axiálních ložisek, která jsou namísto toho přítomna ve šroubových kompresorech. V aplikacích pro elektrická vozidla jsou k dispozici kompresory Mattei s více než 35 000 hodin provozu s originálními lamelami a mosaznými ložisky;
  • kompaktní velikost, která umožňuje dokonalou integraci do malých prostor;
  • snadná instalace: díky flexibilitě konstrukčního provedení mohou být kompresory Mattei umístěny také na střeše vozidel nebo pod nimi;
  • nízká hlučnost a absence vibrací díky nízkým provozním otáčkám a sníženému počtu pohyblivých součástí. Technologie zajišťuje jejich bezpečnost a tichý provoz i při absenci vnějšího krytu;
  • spolehlivost a odolnost vůči vnějším podmínkám prostředí, korozi a poškrábání;
  • zakázková řešení navržená a přizpůsobená konkrétním potřebám;
  • modularita komponent pro usnadnění údržby.

Ideální kompresory pro elektrickou a hybridní mobilitu

Společnost MONDO a Mattei, které vždy dbají na životní prostředí a nové ekologické technologie, vyvinuly řadu elektrických kompresorů s vynikajícími funkcemi a charakteristikami spolehlivosti pro oblasti e-mobility.

Lamelová technologie zajišťuje vysoce kvalitní stlačený vzduch, extrémně kompaktní velikost jednotky, nízkou hladinu hluku a nízkou hmotnost. Vše doprovázeno nespornou spolehlivostí produktu za jakýchkoli podmínek použití.