Produkty
Kategorie
Stránky
Novinky

Kompresorové stanice na míru od roku 1992

495 541 212 Zákaznická linka Po-Pá 7-15:30

727 989 444 Servisní dispečink 24/7

Oběžná kola

V oblasti oběžných kol pro axiální ventilátory poskytujeme:

  • návrhy
  • technická řešení
  • výpočty
  • výrobu oběžných kol axiálních ventilátorů

Téměř od svého založení se zabýváme návrhem a výrobou vysoce účinných aerodynamických oběžných kol pro axiální ventilátory.

Pro návrh určitého oběžného kola je nutno zadat množství vzduchu a průměr kanálu, kterým má vzduch proudit, dále teplota média a tlaková ztráta soustavy. Je-li definován druh pohonu, musí být zadány otáčky, směr otáčení a maximální výkon motoru. Na základě technického výpočtu lze stanovit počet lopatek, úhel jejich natočení, hladinu hluku a příkon. Lze vypracovat více řešení s ohledem na typ lopatek a jejich počet, a tak připravit alternativy odlišné vlastnostmi i cenou. Další podrobnosti jsou obsaženy v poptávkovém formuláři. Poté může být vyroben a dodán požadovaný počet kusů.

Výhoda tohoto řešení spočívá i v modularitě – kdykoliv je možné dodat jednotlivé části takto vyrobeného oběžného kola jako náhradní díly pro opravu. Naše oběžná kola mají, kromě axiálních ventilátorů, využití pro sněhová a mlžná děla nebo při chlazení (chladící věže, kondenzátory, stavební a jiné stroje) a sušení (sušárny dřeva, sklady potravin) i další aplikace.

oběžná kola
oběžná kola