Produkty
Kategorie
Stránky
Novinky

Kompresorové stanice na míru od roku 1992

495 541 212 Zákaznická linka Po-Pá 7-15:30

727 989 444 Servisní dispečink 24/7

Nové firemní video

Nové firemní video

Ke třicetiletému výročí naší firmy jsme si pro vás přichystali video, které vám lépe představí naší společnost.
Možná si to neuvědomujete, ale s výsledky naší práce se setkáváte každý den, například při jízdě autobusem, ve vlaku nebo třeba u vás v práci.

Firma MONDO s.r.o. byla založena v prosinci roku 1992 dvěma společníky. Od roku 1993 jsme autorizovaným obchodním a servisním střediskem americké firmy Hankison International (dnes SPX Flow Inc.). Od roku 1996 jsme autorizovaným obchodním a servisním střediskem firmy Ing. Enea Mattei S.p.A., předního výrobce rotačních lamelových kompresorů pro stlačený vzduch. V roce 1997 byl zahájen systematický vývoj a výroba originálních kompresorů pro kolejová vozidla založené na technologii rotačních kompresorů Mattei.

Přelomovým rokem se stal rok 2003, kdy firma zakoupila důležitou část pozemku s administrativní budovou a technickým zázemím bývalé firmy Montas a.s. ve Skladišťní oblasti na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Po základní opravě administrativní budovy byla přestavěna bývalá kotelna a garáže na dva výrobní prostory, jeden pro výrobu oběžných kol a druhý pro servis a prototypovou zkušebnu kompresorů.

Dalším významným obdobím byly roky 2009 a 2010. V této době byla provedena zásadní rekonstrukce administrativní budovy, výměna oken, zateplení celé budovy, přestavba foyer, šatny, jídelny, kuchyňky, rekonstrukce elektroinstalace a osvětlení a oprava inženýrských sítí. V těsné návaznosti na tyto činnosti následovala investice do centrálního serveru, počítačové sítě a informačního systému Helios Orange.

Všechny tyto kroky významným způsobem přispěly k vysoké kvalitě práce, což umožnilo získání několika certifikátů a osvědčení.

V roce 2017 firma rozšířila své prostory a postavila novou výrobní a skladovací halu a zároveň byla vytvořena nová parkovací místa pro zvětšující se vozový park servisního týmu. Obdobná úprava areálu proběhla v roce 2020, firma upravila pozemní komunikace včetně parkovacích míst jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky.