VIP SEKCE Mapa stránek JAZYK:

Chlazení spalovacích motorů

Firma MONDO s. r. o. se zabývá návrhy hliníkových výměníků tepla chlazených vzduchem (chladičů) pro nejrůznější použití, převážně pro chlazení pohonných jednotek lokomotiv a pro kompresory. Je možné vypracovat návrh řešení pro každé reálné zadání, a to jak pro realizaci jediného prototypu, tak i pro sériovou výrobu.

Pro výpočet a návrh výměníku tepla je nutné zadání, které bude obsahovat všechny údaje pro materiálovou a tepelnou bilanci. Důležitými parametry jsou požadavky na mezní rozměry výměníku tepla (případně i limitní hmotnost) a požadavky na způsob dosažení průtoku chladícího vzduchu, určení způsobu pohonu ventilátoru (spalovací motor, elektromotor, hydromotor).

Řešení bude zahrnovat rozměry chladiče, jeho hmotnost, může zahrnovat i návrh ventilátoru potřebného k nucenému proudění vzduchu včetně určení jeho příkonu a dosažené hladiny hluku. Výsledkem může být kompletní výrobní dokumentace nebo i výroba a dodávka chladiče, kompletního prototypu, včetně ověření jeho vlastností na zkušebně. Výkresová dokumentace je obvykle zpracována v 3D systému software Solid-Edge ST4.

 

 

Chcete se dozvědět více? Napište nám nebo zavolejte! Rádi vám poradíme.

Kontaktní osoba

Ing. Bořek Dvořáček
vedoucí úseku Engineering

Tel.:  +420 495 541 212, linka 26
Mobil: +420 602 790 566
E-mailborek.dvoracek@mondo.cz

*Označené položky jsou povinné.
ODESLAT