VIP SEKCE Mapa stránek JAZYK:

Stlačený vzduch bez oleje třídy 0

Pro širokou sféru aplikací je potřeba zajistit stlačený vzduch o velice vysoké kvalitě s velice nízkým zbytkovým obsahem oleje ve stlačeném vzduchu. Společnost MONDO s. r. o. řeší cestu ke stlačenému vzduchu bez oleje pomocí zařízení ETC® za pomoci katalytické oxidace.

Konvertory ETC® aktivně přeměňuji pomoci katalytické oxidace olej a uhlovodíky přítomné ve stlačeném vzduchuna vodu a CO2. Konvertor ETC® trvale dodává stlačený vzduch třídy 0. Splňuje tak požadavky standardu ISO 8573-1, tedy zbytkový obsah oleje nižší než 0,0025mg/Nm3 a kondenzát bez oleje. Díky katalytické technologii pro úpravu stlačeného vzduchu představuje zařízení ETC® technické řešení, mnoho let úspěšně používané v automobilovém a chemickém průmyslu.
 

Konstatní kvalita stlačeného vzduchu

Na rozdíl od bezolejových kompresorů kvalita stlačeného vzduchu nezávisí na obsahu uhlovodíků ve vzduchu v okolním prostředí. Provoz katalytického konvertoru nezávisí na vstupní teplotě a vlhkosti zpracovávaného stlačeného vzduchu. Oproti běžným filtračním systémům (např. využívajícím aktivní uhlík) je kvalita stlačeného vzduchu konstantní. Spolehlivě je předcházeno riziku nasyceni a úniku složek na bázi uhlovodíků.

Pro stlačený vzduch vykazující na vstupu do konvertoru obsah oleje až max. 200 mg/Nm3 zaručuje společnost ROTORCOMP®,na výstupu konvertoru stlačený vzduch bez oleje třídy 0.

 

 

Po dobu 2 000 hodin byla měřena koncentrace uhlovodíků ve vzduchu v okolním prostředí a na výstupu ze šroubového kompresoru se vstřikem oleje za jednotkou ETC-SV5. Měření byla v souladu s normami ISO 8573-2, -5 a -6. Byl použit online měřici přistroj RCS NMHC firmy ROTORCOMP®, založený na měření hodnot NMHC (nemetanových uhlovodíků).

 

 

 

 

Chcete se dozvědět více? Napište nám nebo zavolejte! Rádi vám poradíme.

Kontaktní osoba

Jiří Grossmann
obchodně-technický manager
Tel.:  +420 495 541 212, linka 20
Mobil: +420 724 213 024
E-mail: jiri.grossmann@mondo.cz
 

*Označené položky jsou povinné.
ODESLAT