VIP SEKCE Mapa stránek JAZYK:

Lamelové kompresory Mattei

Soubory ke stažení

Katalog Mattei.pdf1.6 MB
Katalog Mattei EN.pdf1.2 MB

 

Firma MONDO s. r. o. je  od roku 1996 oficiálním obchodním a servisním střediskem firmy Mattei. Je přímým dovozcem kompresorů, zařízení pro sušení a filtraci stlačeného vzduchu i originálních náhradních dílů.

Firma Mattei dodává kompletní sortiment zařízení pro sušení a filtraci stlačeného vzduchu, vzdušníky a zařízení pro ekologickou likvidaci kondenzátu obsahujícího olej. Tímto způsobem lze provádět realizace kompresoroven s širokým rozmezím vlastností a s kompletní technickou výbavou a kompatibilitou od jedné firmy.

Firma Ing. Enea Mattei S. p. A. je italská firma s tradicí od roku 1919 vyrábějící originální rotační lamelové kompresory. V současné době sortiment výrobků zahrnuje lamelové kompresory v rozsahu jmenovitých příkonů 1,5 – 250 kW v mnoha alternativách, zahrnující i energeticky úsporné lamelové kompresory OPTIMA s proměnnými otáčkami napájené frekvenčním měničem a bezkonkurenčně vysoce účinné kompresory MAXIMA pracující při nízké frekvenci otáček 1000 1/min

Prohlédněte si celé video s principem činnosti lamelových kompresorů Mattei >> 

 

KOMPRESORY MATTEI

 

Princip činnosti

Rotační lamelové kompresory jsou tvořeny válcovým statorem, ve kterém se otáčí excentricky umístěný rotor. Rotor je opatřen štěrbinami, ve kterých se pohybují zasunovatelné destičky - lamely. Při otáčení rotoru na lamely působí odstředivé síly a míra vysunutí lamel je v každé poloze omezena jejich vzdáleností od stěny statoru. Tím dochází ke vzniku prostorů, jejichž objem se při otáčení rotoru plynule mění.

Nasátý vzduch je tak bez pulsů stlačován v objemech ohraničovaných rotorem, statorem a lamelami. Styčné plochy statoru a křídel jsou od sebe odděleny olejovým filmem, který zamezuje přímému styku jednotlivých dílů agregátu a tím i jejich opotřebení. Vstřikovaný olej slouží kromě mazací a těsnící funkce také jako odvaděč tepla uvolňujícího se při kompresi.

Pro všechny kompresory MATTEI je charakteristická jednoduchá konstrukce omezující na minimum možné zdroje poruch. Kompresor běží v nízkých provozních otáčkách - cca 1.460 ot./min., čímž je zabezpečena nízká hlučnost agregátu i bez akustického krytu a nízká spotřeba elektrické energie.

Lamelové kompresory MATTEI mají hřídel rotoru uloženou v přesných kluzných ložiscích. Tento způsob uložení je tichý a má delší životnost než valivá ložiska. Valivá ložiska jsou konstrukčně nezbytná jen tehdy, když se rotor musí otáčet uvnitř válce se 100% axiální přesností, což je nezbytné v případě šroubového kompresoru.

Kompresory jsou k dispozici ve verzích i s vodním chlazením, lze je vybavit modulárním zařízením pro využití odpadního tepla (ohřev užitkové vody) a integrovanými kondenzačními sušičkami stlačeného vzduchu. Kompresory jsou vybaveny systémem elektronických řídících jednotek umožňujících vzájemnou komunikaci i komunikaci s nadřazenou řídící jednotkou nebo s PC a dálkovým ovládáním.

 

 

Chcete se dozvědět více? Napište nám nebo zavolejte! Rádi vám poradíme.

Kontaktní osoba

Jiří Grossmann
obchodně-technický manager
Tel.:  +420 495 541 212, linka 20
Mobil: +420 724 213 024
E-mail: jiri.grossmann@mondo.cz
 

*Označené položky jsou povinné.
ODESLAT