VIP SEKCE Mapa stránek JAZYK:

Bezolejové turbokompresory Tamturbo

Soubory ke stažení

tamturbo_katalog.pdf1.6 MB

Bezolejové vysokootáčkové turbokompresory

KOMPRESORY TAMTURBO® TOUCH‑FREE™ jsou turbokompresory s proměnnou vysokou frekvencí otáček, s přímým pohonem, které vyrábějí stlačený vzduch zcela bez oleje pro zákazníky v průmyslových oborech. Rotory turbokompresorů jsou osazeny přímo na hřídeli elektromotoru bez jakýchkoliv spojek.

Filosofií kompresorů Tamturbo je: TOUCH-FREE, OIL-FREE, CARE-FREE. BEZ DOTYKU - BEZ OLEJE - BEZ STAROSTÍ.

 

TOUCH-FREE (BEZ DOTYKU)

Turbokompresory TAMTURBO jsou navrženy na originálním a jednoduchém principu "díly, které se nedotýkají, nepodléhají opotřebení"

A neopotřebené díly neselžou.

Eliminaci všech dotyků kov na kov jsme dosáhli pomocí "aktivních magnetických ložisek", která umožňují rotujícím částem levitovat a nedotýkat se jiných částí soustrojí.

Takže zde nejsou žádné pohyblivé části, které by se opotřebily, byly potřeba měnit, mazat, nebo které by snižovali účinnost kompresoru.

 

OIL-FREE (BEZ OLEJE)

100% bezolejový kompresor = 0% riziko zněčištění.

V celém soustrojí kompresorů TAMTURBO není použita jediná kapka oleje což znamená, žádné riziko kontaminace olejem v průběhu stlačování.

Věděli jste, že typický „bezolejový“ rotační šroubový kompresor ve skutečnosti obsahuje určité množství oleje? To je těžko „bezolejové“

Uvědomili jste si, že v každém „bezolejovém“ rotačním šroubovém kompresoru je jediným prvkem, který odděluje vzduch od oleje jednoduché olejové těsnění? A čím starší jsou „bezolejové“ šroubové kompresory, tím se dále zvyšuje riziko úniků oleje.

 

CARE-FREE (BEZ STAROSTÍ)

Abychom zajistili nejvyšší spolehlivost, používáme v našich výrobcích nejlepší součástky.

Například naše rotory jsou vyrobeny z nejpevnějšího titanu, který je k dispozici, abychom se ujistili, že převyšují vaše očekávání.

Naše důmyslné konstrukční řešení je jednoduché a používáme pouze elektromotory s vysokou frekvencí otáček s aktivními magnetickými ložisky (AMB) a rotory bez jakýchkoliv převodů, spojek, mechanických ložisek nebo olejových těsnění.

 

 

 

Úspory po dobu životnosti stroje

ŽÁDNÉ ROSTOUCÍ ÚČTY ZA ELEKTRICKOU ENERGII

Jak by se vám líbilo snížení účtů za elektřinu o 10‑15%? Co takhle stálé úspory během měnících se potřeb výroby stlačeného vzduchu? Teď můžete mít obojí. Navíc na rozdíl od „bezolejových“ šroubových kompresorů výkonnost kompresorů Tamturbo® zůstává stálá během celé doby životnosti stroje. Řízení proměnné frekvence otáček a volitelné ovládání difuzoru nabízejí nejširší provozní rozsah při zachování dobré účinnosti. Dokonce i při snížení výkonnosti až na úroveň 63 % se kompresory Tamturbo® přizpůsobí spotřebě stlačeného vzduchu bez plýtvání (blow-out - "odfouknutí") energií jeho nadměrnou výrobou.

 

BEZ ÚDRŽBY

U kompresorů Tamturbo® Touch-Free™ není nikdy třeba žádná nákladná údržba nejdůležitějších dílů. Údržba je prakticky omezena na výměnu vzduchového filtru a těsnicích O-kroužků. A pokud si zvolíte náš program péče o zákazníka „Touch-Free™  Air Program“, postaráme s i o toto.

 

POROVNÁNÍ S BEZOLEJOVÝM KOMPRESOREM

 

Díky jejich složité konstrukci, účinnost „bezolejového“ kompresoru se rychle snižuje, příčinou je opotřebení teflonového povlaku na šroubovém jádru kompresoru a ostatních dílů od prvního dne spuštění stroje. To přímo zvyšuje spotřebu elektrické energie o 10-15 % nebo i více a výsledkem je nutnost nákladných generálních oprav každých pár let.

 

 

 

 

ŽÁDNÁ ZÁTĚŽ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

 

Protože kompresory nemají žádný olej, není třeba likvidovat použitý olej nebo olejové filtry a recyklovat je, nebo které by jinak způsobily zátěž pro životní prostředí. Navíc snížení potřeby elektrické energie zlepšuje udržitelnost životního prostředí.

 

 

VYUŽITÍ ODPADNÍHO TEPLA

Navíc k tomu, že budete mít kompresor s proměnnou frekvencí otáček s nejlepší účinností, s kompresory Tamturbo® můžete  výhodně účinně využívat teplo, které se vytváří při stlačování. Náš standardní kapalinový chladicí systém umožňuje snadnou rekuperaci energie, až 93 % spotřeby energie kompresorem může být zpětně využito pro vaše další zpracování, vytápění nebo jiné potřeby. Většina kompresorů s touto energii plýtvá (blow-out - "odfouk") a uvolňuje ji do okolního prostředí.

 

PŘÁTELSKÉ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ

Řídící jednotka typu PLC je vybavena dotykovou obrazovkou jak pro místní, tak vzdálené sledování a ovládání provozu stroje. Flexibilní architektura umožňuje integraci stroje do úplného systému pro výrobu stlačeného vzduchu a tak maximalizuje jeho spolehlivost a účinnost.

 

 

 

Technické údaje

 

MODEL

 

MAX. 
PRACOVNÍ 
TLAK

 

VÝKONNOST

 

HLADINA AKUSTICKÉHO TLAKU

 

PŘÍKON

 

CHLADÍCÍ MEDIUM

 

ROZMĚRY

 

HMOTNOST

bar m3/min dB(A) kW volitelné Délka (mm) Šířka (mm) Výška (mm) kg

 

TT145  5,0 - 9,0  11,0 - 24,0  73 145 voda / vzduch 1 920 1 780  2 000  na vyžádání
TT185  5,0 - 9,0  22,0 - 33,0  73  185 voda / vzduch 1 920  1 780  2 000  na vyžádání
TT225 - testovací fáze / již brzy 5,0 - 8,0  - - 225 voda / vzduch - - - na vyžádání
TT300 - testovací fáze / již brzy 5,0 - 8,0  - - 300 voda / vzduch - - - na vyžádání
TT60  3,0 - 5,0  9,0 - 12,5  73  60 voda / vzduch 2 000 1 590  2 000  na vyžádání
TT115 3,0 - 5,0  11,0 - 24,0  73  115  voda / vzduch 1 920  1 780  2 000  na vyžádání
TT135 3,0 - 5,0  22,0 - 33,0  73  135  voda / vzduch 1 920  1 780  2 000  na vyžádání
TT155 - testovací fáze / již brzy 3,0 - 5,0  - - 155 voda / vzduch - - - na vyžádání
TT235 - testovací fáze / již brzy 3,0 - 5,0  - - 235 voda / vzduch - - - na vyžádání

 

Chcete se dozvědět více? Napište nám nebo zavolejte! Rádi vám poradíme.

Kontaktní osoba

Jiří Grossmann
obchodně-technický manager
Tel.:  +420 495 541 212, linka 20
Mobil: +420 724 213 024
E-mail: jiri.grossmann@mondo.cz
 

*Označené položky jsou povinné.
ODESLAT